Konferencia prebehne online 22.10.2020 od 14:00 do 15:30.

VEĽKOFORMÁTOVÁ VÝSTAVBA VEĽKÝCH STAVIEB

Efektívnosť nákladov i ľudských zdrojov, to sú hlavné výhody velkoformátov. V reportážach zo stavieb uvidíte príklady realizácií priečkových panelov Ytong, Silky Tempo i Ytongu Jumbo a ich výhody použitia.

Prezentuje: Ing. Lucie Šnajdrová, Manažérka veľkoformátovej výstavby Xella CZ a SK
Hosť: Ing. Michal Lešinský, PIO Keramoprojekt


BLUE.SPRINT

Xella digitálne plánovanie

21. storočie prinieslo revolúciu v plánovaní, nazývanú 4.0. Táto zmena prináša nielen nové spôsoby komunikácie, ale aj zdieľanie medzi všetkými účastníkmi výstavby. Ucelené moderné spôsoby riešenia vám predstavia naši odborníci aj experti v oblasti BIM zo spoločnosti Cadconsulting, spol. s r.o

Prezentuje: Ing. arch. Zdeněk Podlaha, BIM manažér Xella CZ a SK
Hostia:
Ing. Rudolf Vyhnálek Ph.D., Cadconsulting, spol. s r.o.
Ing. Tomáš Funtík, BIM asociácia Slovensko


RODINNÝ DOM ZO SILKA TEMPO

Aj malý dom môže rásť veľkým Tempom

Pozrieme sa na stavbu individuálneho investora, ktorý sa rozhodol postaviť rodinný dom zo Silky Tempo a podeliť sa o skúsenosti z jeho výstavby.


SYSTÉMOVÉ DOPLNKY YTONG

Kvalita sa skladá z premyslených dielov

Aktuálnou témou v stavebníctve je tepelná stabilita objektu. Systém Ytong ako súčasť uceleného riešenia celej obálky budovy ponúka strešný systém Komfort, ktorý tento problém eliminuje. V reportáži si predstavíme riešenie šikmej strechy od projektu až po realizáciu.

Prezentuje: Ing. Jakub Hergezel, Technický poradca Xella CZ


NAJČASTEJŠÍ RODINNÝ DOM SPĹŇAJÚCI POŽIADAVKY NORMY PO ROKU 2020

Ako naprojektovať to, čo ľudia chcú

Pozrieme sa na optimálny návrh obľúbených bungalovov a efektívne riešenie ich konštrukcií. Zhodnotíme, aké sú možnosti návrhu domu s takmer nulovou spotrebou energie v Česku a na Slovensku.

Prezentujú: Ing. Martin Mihál a Ing. arch. Zdeněk Podlaha, Odborníci zo spoločnosti Xella.


MULTIPOR – VNÚTORNÉ ZATEPLENIE

Bezpečné bývanie bez chorôb a plesní

Ukážeme vám nové skúsenosti z realizáciou vnútorného aj vonkajšieho zateplenia nových i historických budov. Pozrieme sa do architektonicky cenných priestorov kostola a tiež Petschkovej vily, kde sa uplatnilo vnútorné zateplenie Multipor. Toto riešenie je dlhodobo bezkonkurenčné pri objektoch, kde je potreba znížiť energetickú náročnosť a zachovať pôvodný vzhľad. Princípy návrhu a správnu technológiu predstavia odborníci z tímu Xella aj realizačných firiem.

Prezentuje: Ing. Julius Sič, Technický poradca Xella Slovensko
Hosť: Ing. Ondřej Žídek


Vaše otázky zodpovieme priamo v štúdiu alebo na online chate.

A buďte súčasťou online konferencie zo sveta Xella plnej reportáží, zaujímavých rozhovorov a noviniek zo stavebného trhu. Účasť na konferencii je bezplatná.

Chcem sa prihlásiť:

Prihlásiť sa na online konferenciu