Konferencia sa uskutoční online 17.10.2023 od 10 hodín.

 

Témou tohto ročníka je „Statika, akustika, detaily v projekčnej a stavebnej praxi“.

 

Môžeme sa tešiť na mnoho technických riešení a odporúčaní. Preskúmame efektívne metódy výstavby konkrétnych bytových domov so zameraním na statiku a akustiku so systémom Silka. Predstavíme si novinku v prekladoch, ktorá hravo preklenie široké otvory. Od združenia SLOVENERGOokno sa následne dozvieme, ako správne otvory osadiť oknami či dverami, a to nielen v návrhu projektu, ale aj na stavbe.

 

Problematické detaily v projektoch sú neoddeliteľnou súčasťou stavebného procesu. Budeme sa zaoberať výzvami, ktoré prinášajú bungalovy, diskutovať o optimálnom riešení priestorového stuženia stavieb a rôznych variantoch riešení striech. Na záver sa spoločne pozrieme do minulosti a oslávime 100 rokov od vzniku pórobetónu. S naším hosťom Andreasom Radischevskim z Xella International otvoríme diskusiu o budúcnosti v oblasti implementácie BIM v rôznych krajinách.

Možnosti zámeny železobetónových a keramických konštrukcií murovaným systémom Silka

Téma sa zameriava na potenciál nahradzovania zvislých železobetónových a keramických konštrukcií murovaným systémom Silka. Diskutované budú efektívne metódy výstavby budov, zohľadňujúce výhody pre rôznych účastníkov – developerov, projektantov a stavebné firmy. Tieto výhody je možné dosiahnuť vďaka veľkoformátovým tvárniciam Silka a strojnému murovaniu v kombinácii s konceptom služieb Xella Blue.sprint. Možnosti murovaných konštrukcií pri bytových domoch rozoberieme na konkrétnych príkladoch stavieb z pohľadu statiky či akustiky.

Prednášajúci: Pavel Červík, Manažér pre kľúčové projekty a Ing. Jakub Podešť, Technický poradca – statik Xella CZ


Riešenie preklenutia otvorov nad 3 metre rôznymi druhmi prekladov

Francúzske okná sú stále obľúbenejším prvkom v architektonickom poňatí najmä rodinných domov. Preklenutie veľkých otvorov sa ale týka aj garážových brán. Najčastejšie sa na to využívajú železobetónové preklady, ktoré sa realizujú na stavbe a vyžadujú zložité statické výpočty pre projektanta a náročný proces pre stavebníka. Xella sa rozhodla tieto úkony stavebníkom trochu uľahčiť a uviedla na trh systémové riešenie: Prefabrikované betónové preklady do U profilu.

Prednášajúci: Ing. Ludmila Šmerdová, Produktová manažérka Xella CZ


Správne osadenie okien

Správne osadenie okien, dverí a zasklených stien je kritickým faktorom na zabezpečenie funkčnosti, estetiky a energetickej účinnosti budovy. Toto osadenie musí zodpovedať projektu a technickým normám a malo by minimalizovať tepelné mosty, ktoré by mohli spôsobiť tepelné straty a negatívny vplyv na prostredie vo vnútri stavby.

Prednášajúci: Ing. Peter Snopko, Tajomník združenia SLOVENERGOokno


Problematické detaily v projektoch

Riešenie priestorového stuženia stavieb sa stáva kľúčovou témou nielen v projekčnej fáze, ale aj v procese realizácie. Preberieme si problematické detaily v projektoch a ich elimináciu z pohľadu statiky stien, pilierov a stropov, kde ponúkneme optimálne riešenia, ktoré zaisťujú potrebnú pevnosť a stabilitu konštrukcie.

Prednášajúci: Ing. Ondrej Štepanovský, Technický poradca – statik Xella Slovensko


100 rokov pórobetónu a vízie budúcnosti

Pozrieme sa do histórie a oslávime 100 rokov od vzniku pórobetónu. Súčasne s naším hosťom Andreasom Radischevskim z Xella International otvoríme diskusiu o budúcnosti v oblasti implementácie BIM v rôznych krajinách. Preberieme doplnenie BIM modelov o dáta udržateľnosti produktov, čo zjednoduší analýzu životného cyklu, a tým výpočet uhlíkovej stopy stavby.

Prednášajúci: Ing. Tomáš Dokoupil, BIM manažér Xella CZ a Xella Slovensko
Hosť: Andreas Radischewski, Project Manager Digital Building Solution and Transformation Xella International GmbH


Vaše otázky zodpovieme na online chate.

A buďte súčasťou online konferencie zo sveta Xella plnej reportáží, zaujímavých rozhovorov a noviniek zo stavebného trhu. Účasť na konferencii je bezplatná.

Chcem sa prihlásiť:

Prihlásiť sa na online konferenciu