novinky a trendy v stavebníctve
Pozrite sa s nami na niekoľko inovatívnych stavieb Česka i Slovenska. Témy predstavíme formou reportáží, zaujímavých rozhovorov a noviniek zo stavebného trhu. Prevedieme vás svetom digitalizácie, služieb a moderných riešení veľkých aj malých stavieb. Vaše otázky zodpovieme priamo v štúdiu alebo na online chate.

Xella - váš partner pre kvalitný projekt a stavbu

Chcete vidieť konkrétne realizácie a ľudí, ktorí za nimi stoja?

Online priestor ponúka oveľa komplexnejšie možnosti, ako sa dozvedieť v krátkom čase o aktuálnych trendoch v stavebníctve. Veľkoformátové prvky, masívnu strechu aj vnútorné zateplenie vám ukážeme vo forme reportáží zo stavieb, kde o nich prehovoria ich realizátori. Predstavíme vám široké spektrum našich služieb vrátane BIM plánovania. V štúdiu vás čaká technický poradca, ktorý bude moderovať diskusiu a zodpovie vaše otázky.

Prečo sa konferencia teraz predstavila pod novým názvom Xella Dialóg?

Xella je výrobcom troch značiek – Ytong, Silka a Multipor. Toto spojenie je potreba vnímať komplexne ako jednotné riešenie celej hrubej stavby, ktoré sa vzájomne dopĺňa. Zameriame sa na previazanosť a správne použitie produktov tak, aby výsledok bol optimálny po stránke kvality aj ekonomiky výstavby.

Hlavné témy – efektivita, digitalizácia a systémové riešenie

Veľkoformátové produkty majú za sebou rad realizácií – pozrieme sa na skúsenosti developerov i projektantov a predstavíme si veľké projekty aj rodinné domy, kde veľkoformáty ukazujú svoj potenciál. Dozviete sa tiež o našom koncepte služieb Blue.sprint, ktorý zastrešuje všetky digitálne procesy firmy vo všetkých fázach projektu vrátane digitálneho plánovania. Ukážeme vám tiež nové skúsenosti z realizáciou vnútorného aj vonkajšieho zateplenia nových i historických budov. Budeme sa venovať aj našim produktom a doplnkom, ktoré prispievajú k rýchlosti a kvalite stavby. Jedným z nich bude masívna strecha Komfort a jej výhody po stránke projekčnej, stavebnej aj užívateľskej. Zameriame sa tiež na tému norem a povieme si, ako naprojektovať nejčastejší typ riešenia rodinného domu v Česku i na Slovensku, ktorý možno zaradiť do triedy budov s takmer nulovou spotrebou energie.

Chcete byť pri tom?

Pozrite sa na podrobný program a prihláste sa na online vysielanie, ktoré prebehne vo štvrtok 22.10.2020 o 14 hodín. 

Termíny SK
22. 10. od 14:00 ONLINE
Registrácia
Termíny ČR
22. 10. od 14:00 ONLINE
Registrácia
Organizačný garant

Xella – profesionálne riešenia pre profesionálov

Koncern Xella patrí medzi najvýznamnejších výrobcov na trhu so stavebnými riešeniami a naše značky Ytong, Silka a Multipor sú zárukou vysokej kvality stavebného materiálu pre zdravé a úsporné bývanie. 

  • Vďaka svojmu vlastnému výskumnému a inovačnému centru a neustálemu technologickému rozvoju vyrába a dodáva špičkové moderné produkty, ktoré udávajú trend vo vývoji murovacích materiálov.
  • Kompletný stavebný systém Ytong ponúka ucelené riešenie pre ekonomicky i ekologicky šetrné stavania. Tento systém je neustále inovovaný a teraz ku kompletnému riešeniu pre hrubú stavbu, ktorý zahŕňa aj schodiskové stupne, stropy aj strechu, pribudlo riešenie pre vonkajšie i vnútorné povrchové úpravy.
  • Riešenie Ytong v kombinácii s produktmi Silka a Multipor tak vyhovuje tým najvyšším požiadavkám noriem v oblasti statiky, tepelnej techniky, akustiky a požiarnej ochrany.
Viac na webe Ytong.sk

Pórobetón Ytong vyniká svojou tepelnou izoláciou a požiarnou
odolnosťou. Ako masívny murovací materiál s dostatočnou únosnosťou sa Ytong uplatňuje predovšetkým v obvodových konštrukciách a pri všetkých vnútorných nosných alebo výplňových stenách a priečkach.

Multipor je minerálna nehorľavá doska s výnimočnými tepelnoizolačnými schopnosťami. Je vhodný pre vonkajšie aj vnútorné zateplenie budov. V kombinácii s materiálmi Ytong alebo Silka vytvára jedinečné tepelné a zvukovoizolačné konštrukcie s maximálnou požiarnou odolnosťou.

Vápennopieskové tvárnice Silka spĺňajú najvyššie požiadavky na únosnosťa protihlukovú ochranu stavieb. Preto sú vhodné najmä pre viacpodlažné bčianske, rezidenčné alebo administratívne stavby s vysokými požiadavkami na akustickú klímu.