novinky a trendy v stavebníctve
Pozrite sa s nami na niekoľko inovatívnych produktov a služieb v praxi. Témy predstavíme formou reportáží, zaujímavých rozhovorov a noviniek zo stavebného trhu. Prevedieme vás svetom digitalizácie, služieb a moderných riešení veľkých aj malých stavieb. Vaše otázky zodpovieme priamo v štúdiu alebo na online chate.

Xella - váš partner pre kvalitný projekt a stavbu

Novinky a služby pre jednoduché projektovanie a realizáciu stavieb

Stavebný proces ovplyvňuje mnoho faktorov. Medzi tie aktuálne najvýznamnejšie patrí v súčasnosti nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, tlak na zníženie nákladov a skrátenie doby výstavby. Odpoveďou spoločnosti Xella na tieto výzvy sú inovácie v produktoch, technológiách a v digitálnom plánovania.

Ďalším faktorom sú legislatívne požiadavky. Na príkladoch jedno a dvojpodlažného domu si ukážeme možné kombinácie použitých technológií a obvodových stien Ytong spĺňajúce dané požiadavky.

Vápenno-pieskové tvárnice Silka a ich technické vlastnosti preveríme ako na stavbe rodinného domu, tak pri výstavbe bytového domu. U oboch typov sme pritom využili služby nášho konceptu digitálneho plánovania Xella blue.sprint. V panelovej diskusii s hosťami preberieme spoluprácu s medzinárodnými agentúrami pre BIM.

Chcete byť pri tom?

Pozrite sa na podrobný program a prihláste sa na online vysielanie, ktoré prebehne v utorok 19.10.2020 o 10 hodine. 

Termíny SK
19. 10. od 10:00 ONLINE
Registrácia
Termíny ČR
19. 10. od 10:00 ONLINE
Registrácia
Organizačný garant

Xella – profesionálne riešenia pre profesionálov

Koncern Xella patrí medzi najvýznamnejších výrobcov na trhu so stavebnými riešeniami a naše značky Ytong, Silka a Multipor sú zárukou vysokej kvality stavebného materiálu pre zdravé a úsporné bývanie. 

  • Vďaka svojmu vlastnému výskumnému a inovačnému centru a neustálemu technologickému rozvoju vyrába a dodáva špičkové moderné produkty, ktoré udávajú trend vo vývoji murovacích materiálov.
  • Kompletný stavebný systém Ytong ponúka ucelené riešenie pre ekonomicky i ekologicky šetrné stavania. Tento systém je neustále inovovaný a teraz ku kompletnému riešeniu pre hrubú stavbu, ktorý zahŕňa aj schodiskové stupne, stropy aj strechu, pribudlo riešenie pre vonkajšie i vnútorné povrchové úpravy.
  • Riešenie Ytong v kombinácii s produktmi Silka a Multipor tak vyhovuje tým najvyšším požiadavkám noriem v oblasti statiky, tepelnej techniky, akustiky a požiarnej ochrany.
Viac na webe Ytong.sk

Pórobetón Ytong vyniká svojou tepelnou izoláciou a požiarnou
odolnosťou. Ako masívny murovací materiál s dostatočnou únosnosťou sa Ytong uplatňuje predovšetkým v obvodových konštrukciách a pri všetkých vnútorných nosných alebo výplňových stenách a priečkach.

Multipor je minerálna nehorľavá doska s výnimočnými tepelnoizolačnými schopnosťami. Je vhodný pre vonkajšie aj vnútorné zateplenie budov. V kombinácii s materiálmi Ytong alebo Silka vytvára jedinečné tepelné a zvukovoizolačné konštrukcie s maximálnou požiarnou odolnosťou.

Vápennopieskové tvárnice Silka spĺňajú najvyššie požiadavky na únosnosťa protihlukovú ochranu stavieb. Preto sú vhodné najmä pre viacpodlažné bčianske, rezidenčné alebo administratívne stavby s vysokými požiadavkami na akustickú klímu.