novinky a trendy v stavebníctve
Konferencia Xella Dialog je stretnutie, ktoré každoročne organizuje spoločnosť Xella pre odborníkov z oblasti stavebníctva a projektovania. Zástupcovia spoločnosti Xella spoločne so svojimi hosťami na nej formou prezentácií, reportáží, rozhovorov a prípadových štúdií predstavujú súčasný sortiment výrobkov a služieb v podobe, ktorá reaguje na súčasné trendy a potreby profesionálov v odbore stavebníctva. Vďaka on-line platforme sa do priebehu konferencie môžu v jej priebehu zapojiť aj všetci registrovaní účastníci.

Xella - váš partner pre kvalitný projekt a stavbu

Inšpirácia, tipy a rady pre ľahké projektovanie a realizáciu stavieb

Sme výrobcom materiálov Ytong, Silka, Multipor. Naším záujmom je, aby tieto materiály boli použité čo najefektívnejšie. Uvedomujeme si, že orientovať sa vo všetkých výrobkoch z nášho sortimentu nie je celkom jednoduché. Najmä keď sme v posledných rokoch zaviedli ešte veľké formáty materiálov, kde proces výstavby ovplyvňuje priamo aj navrhovanie stavby.

Na druhej strane sme zaviedli mnohé služby, ktoré Vám prípravu stavby zjednodušia alebo určité časti prípravy podkladov preveria za Vás.
Predstavíme si na príbehoch štyroch rôznych typov stavieb, ako ušetriť pri stavbe rodinného domu a aké sú predpoklady úspechu developerských projektov rodinných domov.

Tretí blok sa zameria na prípravu projektu a výstavbu bytových domov, v štvrtej časti programu budú mať účastníci príležitosť zoznámiť sa so špecifickými technickými riešeniami pre polyfunkčné a nebytové objekty.

Chcete byť pri tom?

Pozrite sa na podrobný program a prihláste sa na online vysielanie, ktoré prebehne v utorok 18.10.2022 o 10 hodine. 

Termíny SK
18. 10. od 10:00 ONLINE
Registrácia
Termíny ČR
18. 10. od 10:00 ONLINE
Registrácia
Organizačný garant

Xella – profesionálne riešenia pre profesionálov

Koncern Xella patrí medzi najvýznamnejších výrobcov na trhu so stavebnými riešeniami a naše značky Ytong, Silka a Multipor sú zárukou vysokej kvality stavebného materiálu pre zdravé a úsporné bývanie. 

  • Vďaka svojmu vlastnému výskumnému a inovačnému centru a neustálemu technologickému rozvoju vyrába a dodáva špičkové moderné produkty, ktoré udávajú trend vo vývoji murovacích materiálov.
  • Kompletný stavebný systém Ytong ponúka ucelené riešenie pre ekonomicky i ekologicky šetrné stavania. Tento systém je neustále inovovaný a teraz ku kompletnému riešeniu pre hrubú stavbu, ktorý zahŕňa aj schodiskové stupne, stropy aj strechu, pribudlo riešenie pre vonkajšie i vnútorné povrchové úpravy.
  • Riešenie Ytong v kombinácii s produktmi Silka a Multipor tak vyhovuje tým najvyšším požiadavkám noriem v oblasti statiky, tepelnej techniky, akustiky a požiarnej ochrany.
Viac na webe Ytong.sk

Pórobetón Ytong vyniká svojou tepelnou izoláciou a požiarnou
odolnosťou. Ako masívny murovací materiál s dostatočnou únosnosťou sa Ytong uplatňuje predovšetkým v obvodových konštrukciách a pri všetkých vnútorných nosných alebo výplňových stenách a priečkach.

Multipor je minerálna nehorľavá doska s výnimočnými tepelnoizolačnými schopnosťami. Je vhodný pre vonkajšie aj vnútorné zateplenie budov. V kombinácii s materiálmi Ytong alebo Silka vytvára jedinečné tepelné a zvukovoizolačné konštrukcie s maximálnou požiarnou odolnosťou.

Vápennopieskové tvárnice Silka spĺňajú najvyššie požiadavky na únosnosťa protihlukovú ochranu stavieb. Preto sú vhodné najmä pre viacpodlažné bčianske, rezidenčné alebo administratívne stavby s vysokými požiadavkami na akustickú klímu.